26. Červen 2017     dnes má svátek: Adriana

08.02.2016

Další odvoz popelnic bude ve středu 10. února.

Předplatitelům divadla oznamujeme, že další představení se koná v sobotu 13. února. Odjezd autobusu je v 17.15 hod. od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice.

Milí rodiče, máte jedinečnou šanci předvést své kulinářské umění a zároveň pomoct svým dětem. Stačí upéct Váš oblíbený dezert a a donést jej na Dětský ples, který se bude konat v sobotu 20. února ve 14.00 hod. sokolovně. Výtěžek z prodeje bude použit pro děti z mateřské a základní škoy v Metylovicích. Také můžete dát sponzorský dar do tomboly. Více informací Vám poskytne p. Markéta Macháňová. Za podporu děkuje Sdružení rodičů.

Muzeum Koňské nebe Metylovice hodlá ve výstavní síni muzea uspořádat výstavu ručních prací. Ví se, že v Metylovicích je spousta tvořivých a nápaditých občanů a bylo by škoda, kdyby jejich výtvory nemohli spatřit i ostatní. Prosíme proto o zapůjčení výšivek, háčkovaných, pletených a ušitých výtvorů, dále uvítáme malbu, drátkování, drhání, keramiku, šperky, kraslice, techniku dekupáž, pedig, patchwork, řezbářství, vazbu květin, výrobky z proutí, fimo hmoty, šustí, malované kameny, vizovické pečivo, perník aj. Mohou být výrobky z jakéhokoli materiálu a jakoukoli technikou. Budou jen vítány. Popřípadě i zdařilé fotografie výrobku, který je zdokumentovaný.Své výtvory můžete přinést přímo do muzea ve dnech: 9. února (úterý) od 10 do 13 hodin, 14. února (neděle) od 14 do 16 hodin, 25. února (čtvrtek) od 15.30 do 18 hodin. Výstavu bychom rádi otevřeli před Velikonocemi.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, oznamuje, že jsou ještě volná místa na fotbalový ples, který se koná v sobotu 13. února. Vstupenky si můžete objednat u p. Lukáše Halaty. Dále na inernetových stránkách sportovního klubu Metylovice - www.skmetylovice.cz - můžete objednávat vstupenky na Šibřinky, které proběhnou v sobotu 27. února 2016 ve všech prostorách sokolovny v Metylovicích.

Obecní úřad oznamuje, že se již platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce Metylovice a poplatek je splatný do 31. března. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Splatnost tohoto poplatku je 30. dubna.