23. Září 2017     dnes má svátek: Berta

03.02.2016

Základní škola Mjr. Ambrože Bílka a Mateřská škola Metylovice oznamuje, že zápis dětí do 1. třídy proběhne ve čtvrtek 4. února 2016 v prostorách 1. třídy od 13.00 do 16.30 hod. K zápisu přineste rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Klub seniorů připomíná, že další setkání se koná ve čtvrtek 4. února U Fandy ve Lhotce. Odjezd autobusu se v 11.01 hod. ze zastávky na dolním konci do Lhotky.

Muzeum Koňské nebe Metylovice hodlá ve výstavní síni muzea uspořádat výstavu ručních prací. Ví se, že v Metylovicích je spousta tvořivých a nápaditých občanů a bylo by škoda, kdyby jejich výtvory nemohli spatřit i ostatní. Prosíme proto o zapůjčení výšivek, háčkovaných, pletených a ušitých výtvorů, dále uvítáme malbu, drátkování, drhání, keramiku, šperky, kraslice, techniku dekupáž, pedig, patchwork, řezbářství, vazbu květin, výrobky z proutí, fimo hmoty, šustí, malované kameny, vizovické pečivo, perník aj. Mohou být výrobky z jakéhokoli materiálu a jakoukoli technikou. Budou jen vítány. Popřípadě i zdařilé fotografie výrobku, který je zdokumentovaný.Své výtvory můžete přinést přímo do muzea ve dnech: 9. února (úterý) od 10 do 13 hodin, 14. února (neděle) od 14 do 16 hodin, 25. února (čtvrtek) od 15.30 do 18 hodin. Výstavu bychom rádi otevřeli před Velikonocemi.

Obecní úřad oznamuje, že se již platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce Metylovice a poplatek je splatný do 31. března. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Splatnost tohoto poplatku je 30. dubna.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, oznamuje, že v pátek 5. února, v době do 18.00 do 20.00 hod., se budou v hospůdce Na hřišti prodávat objednané vstupenky na fotbalový ples.